Tasarımcılar

Her daim sizlere yüksek kaliteli ve eşsiz tasarımlar sunan Vanessa, dünyanın dört bir yanında bulunan yaratıcı yeteneklerle çalışarak evlerinize değer katmaya devam ediyor. Tasarımcılarımız tarafından dünya trendleri göz önünde bulundurularak çalışılan ürünlerimiz yaşam alanlarınızı konfor, keyif, estetik ve statüyle buluşturuyor.

man

Vanessa Tasarım Ofisi

Her daim müşterilerine eşsiz tasarımlar sunan Vanessa, hem ürün geliştirme hem de ürün iyileştirme konularında profesyonel bir tasarım ekibi ile çalışır. Vanessa tasarım ekibi tarafından titizlikle ele alınan tasarım süreçlerinde güncel trendler ve müşteri istekleri göz önünde bulundurulur. Tasarımın sahip olması gereken özellikler de bu aşamada şekillenir. Deneyimli ve alanında profesyonel olan tasarım ofisimiz tarafından sunulan tasarım alternatifleri akabinde değerlendirilmeye alınır. Geliştirilen tasarımların üretim süreçleri başlatılmadan birçok aşamada teste tabii tutulur ve kalite birimimizin onayından sonra uygun koşullarda tasarımlarımız üretime alınır.

man

SYLVAİN JOLY

Ensad (Fransız Sanat Lisesi) mezunu olarak "Steiner"e 1969'da katıldı ve "Swany" koltuk ile 1970'te ilk büyük başarısını elde etti. Sonraki 10 yıl "GMC" firmasının 6 fabrikasının tasarım bölümünü yöneterek kariyerine devam etti.

1981'de "Sylvain Joly Design" adı altında kendi tasarım ajansını kurdu. Fransız mobilya endüstrisi onun ajansının hem yenilikçi hem de piyasaya yön veren tasarımlarını hemen fark etti. Bundan sonra Sylvain Joly'nin profesyonel yaşamı, en meşhur Fransız markalara ve uluslararası markalara tasarım ekibinin başarılı ürün sunumu ile ilişkilenecekti. 1996'dan 2007'ye kadar Sylvain Joly Design'nın büyük ölçüde ürünlerini Roche Bobois Firması kullanmıştır. Ajansı bugüne kadar uluslararası bir ün kazanmıştır. 18 kişiden oluşan bir ekip ile uluslararası pazarda çok önemli bir yere sahiptir. Ürünlerinin farklılığı, belirleyiciliği, etkinliği sayesinde satılmış olan binlerce tasarım ile alanında Avrupa'nın en önemli tasarım ajansı olmuştur. Sylvain Joly, 2007 yılında "Yılın Tasarımcısı" seçilmiştir. Kendi tasarım ajansını şöyle özetler; "bir tasarımcının aldığı ödül onu şöhrete kavuşmaya değil, daha iyi ürüne yönlendirmelidir."

man

MEHMET ALTAY

1974 yılında Kütahya Tavşanlı'da doğdu. 1997 yılında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi İç Mimari ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun oldu. 2005 yılında kendi şirketi olan Lup Tasarım'ı kurdu. Halen Lup Tasarım bünyesinde tasarım faaliyetlerini yürütmektedir.

man

STUDIO MEMO

StudioMEMO, on yıldan daha fazla bir süredir İtalya’da ve dünyanın önde gelen diğer mobilya ve tasarım şirketleriyle çalışmaktadır. Tasarım ve teknik danışman gruplarının yardımıyla stüdyo, ortakları ve müşterilerine çağdaş yaşam çözümleri sunmaktadır. Mimar Maurizio Manzoni ve Profesör Roberto Tapinassi arasındaki ilginç ortaklık sayesinde StudioMEMO 2001 yılında yolculuğuna başladı. StudioMEMO, farklı tasarım disiplinlerinde Manzoni ve Tapinassi'nin uzmanlığından dolayı tasarım sürecindeki değişen ihtiyaçları karşılamayı başarmıştır. StudioMEMO, Vanessa şirketi dışında Natuzzi, Visionnaire, Roche Bobois, Fendi Casa, Quintessence ve gibi büyük markalarla işbirliği yapıyor.

man

BERNHARDT & VELLA

1982 yılı Almanya doğumlu, Ellen Bernhardt, ‘Milan Scuola Politecnica di Design'da eğitim almak için 2001'de Milano’ya taşındı. 2003 yılında ‘Endüstriyel Tasarım’ bölümünden mezun oldu. 2003 yılından bu yana Milano'da birçok farklı tasarım firmasıyla çalıştı. 2008 yılında ise Paolu Vella ile ortak olarak kendi çalışma alanlarını kurdular. Bernhardt ve Vella, Arflex, Arketipo, Calligaris, Potocco ve Natuzzi gibi yerel mobilya üreticileri ile işbirliği içinde iç mekan tasarımı, görsel iletişim ve ürün tasarımı üzerinde çalışmaktadır. Avrupa Tasarım Enstitüsü’’ Endüstri Ürünleri ve Tasarımı’ Bölümü'nde 1998 yılında mezun olan Paola Vella, 2008 yılında Bernhardt-Vella'yı Ellen Bernhardt ile kurmadan önce New York'daki Studio Gabellini Sheppard Associates'de ve Milano'da farklı stüdyolarda çalıştı. Birlikte, görsel iletişim ve mimari ürünlerini geniş tasarım projelerine katarak ilerliyorlar.